tisk poslat email

Vánoční koncert v kostele

Datum konání: 18. prosince | čas: 18:00 hod.


V předvánočním čase se můžete těšit na výjimečný koncert v našem kostele. Své vystoupení přislíbila sopranistka Jana Ryklová. Doprovedem jí bude Zbyňka Šolcová na harfu a František Lamač na housle. Hostem pak bude Komorní sbor ZUŠ Pečky.

__________

Jana Ryklová

absolvovala na operním oddělení Pražské konzervatoře u prof. dr.  Miloslava Pospíšila. Ve studiu pokračovala na pražské HAMU ve třídě doc. Jany Jonášové. Již při studiu vystupovala v představeních školní produkce v rolích Mozartovy Zuzanky, Pucciniho Lauretty, Verdiho Gildy, i Smetanovy Esmeraldy.

V současné době se věnuje koncertní činnosti doma i v zahraničí ( Německo, Švýcarsko, Itálie, Francie, Španělsko, Slovinsko).

Ve svém repertoáru má operní, operetní duchovní, chrámovou i novodobou vokální tvorbu.

Vystoupila na Pražském jaru, Pražském  podzimu,  je organisátorkou festivalu Foersterovy Osenice, zpívá ve Svatovítské katedrále za vedení dómského varhaníka, kde provedla řadu sólových partů při produkcích domácích i zahraničních sborů, v projektu ,, Imagine Amadeus,, zpívá v Německu Královnu noci  a s geniálním houslistou Alexandrem Shonertem založila Trio di Praga.

Od roku 2013 se věnuje i pedagogické činnosti.

František Lamač

Houslista František Lamač se narodil v roce 1953. Absolvoval konzervatoř v Teplicích u profesorky Jiřiny Dlouhé. Po studiu byl v angažmá symfonického orchestru v Hradci Králové a poté v orchestru divadla F.X.Šaldy v Liberci. Vedle toho měl sólovou přehrávku a vystupoval na koncertech a se sólisty divadla. Kromě klasických koncertů byl sólistou tanečního orchestru Ladislava Bareše, na jehož koncertech využíval houslí k interpretaci i jiných žánrů, než hudby klasické.

Po revoluci se osamostatnil a odešel tzv. na ,,volnou nohu,,. Záběr jeho činnosti se velmi rozšířil. koncertuje nejen na zámcích, v kostelech a v kulturních zařízeních , ale také pro lázeňské hosty a hodně v cizině, hlavně v Německu.


Zbyňka Šolcová

česká harfistka, absolvovala Pražskou Konzervatoř ve třídě prof.Libuše Váchalové. Působí jako sólistka a členka komorních souborů, spolupracuje s našimi předními hudebníky, koncertuje po celé České republice i v zahraničí ( Německo, Rakousko, Itálie, Francie, Monako, Litva, USA). Věnuje se také pedagogické činnosti, vlastní autorské tvorbě a psaní poezie.

Další informace na www.zbynkasolcova.cz

Plakát
Plakát