Podzim 2008

Favorit v prvním kole nezaváhal

Nymbursko - Milovice, které jsou pasovány na hlavního kandidáta postupu, v prvním kole vyhrály. Překvapivě padl Městec Králové.

Kounice – Kostelní Lhota 1:2

Nováček z Kounic doma nestačil na Kostelní Lhotu. Ta sice jako první inkasovala, ale těsně před přestávkou srovnala a ve druhém poločase rozhodla o svém vítězství. A to hráli hosté od 26. minuty bez vyloučeného Ulricha, který rukou vyrazil střelu domácích. Nakonec dohrávaly v deseti i Kounice, když červenou kartu viděl Martin, autor jediného gólu Kounic.

„Hosté byli lepší. Lépe kombinovali a lépe se pohybovali. My jsme sice hráli, ale chyběla nám finální přihrávka,“ řekl po zápase kounický brankář Josef Táborský, který se v současné době zotavuje po operaci.

„My jsme pochopitelně spokojeni s výsledkem. Hlavně proto, že jsme hráli brzy v deseti. Ale měli jsme více šancí a jsme rádi, že se nám podařil vstup do sezony,“ uvedl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

Branky: 26. Martin (z PK) – 45. Janoušek (z PK), 58. T. Drobný. Rozhodčí: Kubečka. ŽK: 5:1. ČK: 88. Martin – 26. Ulrich. Diváci: 50. Poločas: 1:1.

Kounice: Hrůza – Dobiáš (75. Líbal), Martin, Svoboda, Práchenský – Bylina, Rozumný, Janeček, Šoufek (60. Hartman) – Myšička, Hofman.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Láska, Beránek, Holešovský, Štok – Ulrich, Pokorný, Sládek, Janoušek – M. Mácha (80. M. Drobný), T. Drobný.

IV. třída – skupina A

Vykáň – Přerov B 5:1, TřebestovicePoříčany B 6:1, Kounice B – Kostelní Lhota B 5:0, Stará Lysá – Stratov 3:1, HořátevLitol B 4:1, Straky B – Drahelice 2:0.

Kostelní Lhota - Poříčany 4:2

Po bezbrankovém prvním poločase začaly padat góly až po přestávce. Domácí šli na začátku druhé půle do dvougólového vedení, pak sice kanonýr Koula snížil, ale Lhota přidala další dvě branky a bylo rozhodnuto. Pak si jen Koula rozšířil střelecký účet, který je po dvou kolech na pěti zásazích.

“My jsme byli lepší a průběh zápasu jsme kontrolovali. Oba týmy měly i další šance, ale my jsme výhru pohodlně uhájili,“ uvedl sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Měli jsme lepší sestavu než minulý týden, ale podali jsme horší výkon. Kluci hráli na půl plynu,“ řekl asistent trenéra Poříčany Ladislav Musil.

Branky: 53. M. Mácha, 60. Sládek, 72. M. Drobný, 82. Janoušek (z PK) - 67. a 85. Koula. Rozhodčí: Houžvička. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha - Štok, Holešovský, Beránek, Láska - Janoušek, Andrle, Sládek, Ulrich (65. M. Drobný) - M. Mácha (84. Čábelka), T. Drobný.

Poříčany: Starý – Prejzek, Zedníki, Pepř (65. Horyna), Černý – Skála (46. Vaňhal), Adamec, Hrdlička, OndrušHoller, Koula.

Sadská B – Kostelní Lhota 2:1

Druhou výhru v sezoně si připsal do tabulky nováček soutěže, rezerva Sadské. Ta porazila Kostelní Lhotu. Domácí vedli v poločase o dvě branky, ale nakonec se o vítězství hodně báli. Hosté snížili a i bez vyloučeného Janouška měli několik slibných příležitostí.

„Utrpěli jsme vítězství,“ přiznal Jaroslav Hora, trenér vítězného celku. „První poločas byl z naší strany dobrý, měli jsme vést tři nula. Ale ve druhém dějství jsme hráli špatně. Hosty postavil na nohy gól na dva jedna,“ řekl Hora.

„Nebýt našeho výpadku mezi dvacátou a pětadvacátou minutou, měla by to Sadská těžší. My jsme měli i v deseti dost vyložených šancí, ale dali jsme jen jednu branku a všechny body zůstaly v Sadské,“ litoval sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

Branky: 19. vlastní, 24. Štácha – 76. Láska. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 3:1. ČK: 40. Janoušek (Kostelní Lhota). Diváci: 90. Poločas: 2:0.

Sadská B: Mašek – Pajkrt (46. Hnízdo), Franc, Cempírek, Rozsypal (70. Jeník) – Vojáček, Kalina, Nedbal, HubálekLugmajer, Štácha.

Kostelní Lhota: BaliharAndrle, Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek, Pokorný, Sládek, T. Drobný – M. Mácha, M. Drobný (46. Ulrich).

Kostelní Lhota – Rožďalovice B 0:0

Domácí Kostelní Lhota mohla v utkání proti rožďalovickému béčku pomýšlet na výhru, ovšem tu vybojovat nedokázala. Trnavan hrál totiž od 20. minuty bez vyloučeného Vlčka.

Hned na začátku zápasu šel sám na hostujícího brankáře Michal Mácha, který ale přestřelil bránu. Pak se hrálo dlouhou dobu uprostřed hřiště a i když domácí v závěru přidali, na výhru to nestačilo. „V plném počtu bychom v Kostelní Lhotě brali tři body,“ myslí si hrající trenér rožďalovického béčka Petr Kapal. „Nebyli jsme kompletní, ale takového soupeře bychom doma měli porazit,“ řekl vedoucí domácího družstva Tomáš Ulrich.

Rozhodčí: Noll. ŽK: 2:3. ČK: 20. Vlček (Rožďalovice B). Diváci: 70.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Beránek, Holešovský, Láska – Čábelka, Sládek, Pokorný, Ulrich – M. Mácha, M. Drobný.

Rožďalovice B: Borecký – Havlik, Kubín, Vlček, Hůlek – Javůrek (85. Šuk), Beneš, Štefan, Musil – Kapal (80. Žoha), Švábenský (25. Antoš).

Kostelní Lhota B – Straky B 4:0

Milovice – Kostelní Lhota 4:1
Domácí celek potvrdil roli favorita a soupeře zdolal tříbrankovým rozdílem. Hosté však vedli a remízu drželi až do 70. minuty. V posledních dvaceti minutách dali domácí tři branky a bylo hotovo.

„Byl to jednoznačný zápas, jenom jsme se nemohli v prvním poločase střelecky prosadit. Chyběla finální fáze a důraz v zakončení. Byl to podobný zápas jako s Kostomlaty, hosté byli v devíti vzadu, hodně těžko jsme se proti tomu prosazovali,“ uvedl Roman Magada, kouč Milovic. Jeho týmu pomohl příchod Kociána, který podpořil útočnou fázi. „Po jeho příchodu jsme hráli na tři útočníky a to se vyplatilo,“ radoval se milovický trenér.

„Byla to hra na jednu bránu,“ přiznal sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Nerozhodný výsledek jsme drželi do sedmdesáté minuty, ale pak jsme inkasovali a na velmi dobrý domácí tým jsme nestačili. Milovice byly jasně lepší,“ sportovně pochválil soupeře Ulrich.

Branky: 35. Müller (z PK), 67. a 76. Roth, 81. J. Petráš (z PK) – 30. M. Drobný. ŽK: 3:6. Diváci: 100. Poločas: 1:1.

Milovice: Fišer – Plecitý, Fiala, Roth, Dort – Beneš (78. Hrobař), P. Petráš, Zedníček (57. Kocián), Růžička – Müller, J. Petráš (83. Palička).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Beránek, Holešovský, Láska – Čábelka (70. Ostřížek), Andrle, Pokorný, Ulrich – M. Mácha, M. Drobný.

Drahelice – Kostelní Lhota B 0:2

Kostelní Lhota – Kostomlaty 4:0

Domácímu týmu vyšel první poločas. Už po pár vteřinách od úvodního hvizdu se trefil Tomáš Andrle. Hostující tým pak dělal v obraně individuální chyby a domácí to nemilosrdně trestali. Nejprve zvýšil ve 25. minutě skóre M. Mácha a stejný hráč se trefil těsně před odchodem do šaten.

Druhý poločas měli domácí pod kontrolou, ovšem nevyhnuli se několika úsekům, kdy dělali chyby v obraně. Hostující tým ale nebyl důrazný v koncovce. Skóre pečetil v závěru zápasu čtvrtým gólem Pokorný. „Ze zápasu jsme měli obavy, ale myslím, že jsme jednoznačně vyhráli,“ řekl vedoucí družstva Kostelní Lhoty Petr Láska. „Domácí tým jsme ohrozili spíše jen střelami z dálky. Jednotlivci dělali chyby a soupeř to dokázal potrestat. Nic extra nehrál, ale my jsme podali podprůměrný výkon. Navíc jsme nebyli vepředu nebezpeční a bez gólu se nedá vyhrát,“ řekl vedoucí družstva Kostomlaty Josef Petráš. Toho potěšil spíše výkon rozhodčího. „Byl naprosto korektní. Takový výkon rozhodčího už jsem dlouho neviděl. Kdyby nám pískal takový rozhodčí častěji, budeme jenom rádi,“ dodal Petráš.

Branky: 25. a 43. M. Mácha, 1. Andrle, 84. Pokorný. Rozhodčí: Kopiště. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 3:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Štok, Beránek, Holešovský, Láska – T. Drobný, Pokorný, Andrle (87. Forman), Ulrich – M. Drobný (50. Čábelka), M. Mácha (88. Ostřížek).

Kostomlaty: Touš – Janata, Milan Sporiš, Šnajdr (46. Gruntman), J. Novák (34. Dudla) - Bořil, Zinek, Martin Sporiš, Holcman – R. Novák, Houdek.

Kostelní Lhota B – Litol B 0:1

Městec Králové – Kostelní Lhota 3:0

Domácí fotbalisté dali soupeři tři branky a Mojžíš udržel potřetí v sezoně čisté konto. Do poločasu vedl Městec nejtěsnějším rozdílem a po pauze přidal další dvě trefy.

„Všechny řady zahrály tentokrát podle mého gusta. Bylo to klidné a férové utkání. My jsme po přestávce ovládli hru a bez problémů jsme měli zápas pod kontrolou,“ uvedl královéměstecký kormidelník Přemysl Horyna.

„Domácí byli po celé utkání lepší, my jsme na ně neměli,“ přiznal sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Městec dal tři branky a navíc trefil třikrát tyč. Zvláště nebezpečný byl při vysokých míčích do vápna,“ všiml si lhotský sekretář.

Branky: 33. Novotný, 60. M. Poděbradský, 73. Velenský. Rozhodčí: Noll. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Městec Králové: Mojžíš – M. Hradečný, Sýkora, Krejčí, J. Poděbradský – Suchochleb (78. Veselý), Rudolf Libánský, Z. Hradečný, M. Poděbradský (86. Kafka) – Velenský, Novotný (64. Votava).

Kostelní Lhota: BaliharAndrle, Beránek, Holešovský, Láska – T. Drobný, Pokorný, Sládek (80. Forman), Ulrich – M. Mácha (62. Ostřížek), M. Drobný (46. Čábelka).

Hrubý Jeseník – Kostelní Lhota 5:0

Hrubý Jeseník se po celkem jasné výhře odlepil ode dna tabulky. Kostelní Lhota naprosto selhala. Už po první půli vedli domácí 3:0 a v té druhé v poklidu dokráčeli k výhře. „Byli jsme celý zápas lepší a myslím, že jsme ještě ušetřili,“ řekl vedoucí družstva Hrubého Jeseníka Přemysl Hemiš. „Byl to docela tvrdý zápas. My jsme měli územní převahu, přesto jsme prohrávali v poločase už 3:0. Ve druhé půli pokračovali domácí v nakopávání dlouhých míčů a to se jim náramně dařilo,“ řekl vedoucí družstva Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich. „Rychle musíme na tento zápas zapomenout. Takový výprask jsme opravdu nečekali,“ dodal Ulrich. „Pro nás je to velmi důležitá výhra. Trochu se zamotalo se sestavou a povedlo se to,“ řekl Hemiš.

Branky: 41. a 85. R. Hurych (první z PK), 4. M. Najmon, 39. Z. Jirouš, 47. R. Stránský. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 2:3. Diváci: 100. Poločas: 3:0.

Hrubý Jeseník: L. PuldaPivec, T. Hurych, Ott, P. Stránský (21. R. Stránský) – L. Hurych, M. Najmon (46. Kryštof), Z. Jirouš, Jakub Jeník – R. Hurych, Kalina (74. Procházka).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Čábelka, Beránek, Holešovský, Láska – T. Drobný, Andrle, Pokorný, Ulrich (70. Štok), Sládek (46. M. Drobný), M. Mácha (75. Ostřížek).

Kostelní Lhota – Jíkev 5:0

Zápas jasně ovládl domácí tým. Jíkev podala slabý výkon ve všech řadách a prakticky se nedostala do zápasu. V první půli ovšem padl jen jediný gól po technické střele Pokorného. Jíkev se natlačila před svoji šestnáctku, kde zahustila prostor. „Nemohli jsme se kvůli tomu dlouhou dobu prosadit,“ řekl trenér Kostelní Lhoty Jan Mlynarčík.

Druhý poločas domácí zlepšili pohyb, když se především útočníci začali prosazovat před soupeřovou bránou. Skóre narůstalo až na konečných 5:0. Nejvíce se dařilo Michalu Drobnému, který dal dva góly. „Vzpomněl si tak na lepší časy z nižších soutěží,“ poznamenal vedoucí družstva Tomáš Ulrich. „K zápasu není co říct. Nemáme lidi. Opět hrálo sedm dorostenců. Soupeř byl lepší a zasloužil si vyhrát,“ řekl obránce Jíkve Martin Škuthan.

Branky: 63. a 81. M. Drobný, 16. Pokorný, 59. Sládek, 80. T. Drobný. Rozhodčí: Noll. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Čábelka (75. Ulrich), Sládek, Pokorný, T. Drobný (82. Ostřížek) – M. Mácha (82. Forman), M. Drobný.

Jíkev: Pekárek – Škuthan, Strašík, Dudek, ŠmelhausMatyásek, Aust, V. Jouza, Novák – Kobera, L. Jouza.

Pátek – Kostelní Lhota 1:0

Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Hosté, kteří byli v neúplné sestavě, odehráli se sousedem v tabulce průměrné utkání se spoustou nepřesností. V první půli si ani jeden tým nevytvořil vyloženou šanci. Po přestávce se domácí přece jenom zlepšili a šance byly vidět na obou stranách. Když už se zdálo, že zápas skončí bez branek, našel centr Bulíř Martina Vančuru, ten prošel kolem obránce a nahrál Královi na jediný gól utkání. „S naší hrou jsem nebyl vůbec spokojen. Útěchou jsou jen tři šťastné body,“ řekl po utkání trenér Pátku Pavel Vančura. „Dnes nám chyběli čtyři hráči. Škoda nevyužitých šancí. Bod jsme si asi zasloužili, řekl vedoucí družstva Kostelní Lhoty Petr Láska.

Branka: 90. Král. Rozhodčí: Malý. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0.

Pátek: J. Vaněk – Zumr (46. Pinkas), Junek, Vyleťal, Miloš Vančura – Bezděčný, Král, Bulíř, Bartheldy – Zedník (55. Martin Vančura), Vyhlídal (85. Mrázek).

Kostelní Lhota: Palihar – Láska, Pokorný, M. Mácha, Ostřížek – T. Drobný, Sládek, Andrle, Štok – Langesell, M. Drobný (67. Hošek).

Přerov B – Kostelní Lhota B 2:0

Kostelní Lhota – Běrunice 2:2

Přestože hosté vedli už o dvě branky, domácí dokázali v posledních osmi minutách vyrovnat. Branky dávali jen dva hráči – lhotský M. Mácha a běrunický Pilař.

Krátce po přestávce se hosté trefili dvakrát během devíti minut, Mácha smačknul vyrovnání dokonce do dvou minut.
„Hosté byli ve většině zápasu lepší a jsem tedy rád, že jsme v závěru zachránili téměř prohraný zápas. Chtěl bych pochválit rozhodčího,“ řekl vedoucí mužstva Kostelní Lhoty Petr Láska.

„Před zápasem bych takový výsledek bral, ale teď je to škoda. Měli jsme vyhrát. Pochvalu si zaslouží dorostenci, kteří dostali šanci a zahráli dobře,“ pochválil mladé svěřence běrunický kouč Luboš Vlach.

Branky: 82. a 84. M. Mácha – 52. a 59. Pilař. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 5:4. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Kostelní Lhota: BaliharAndrle, Beránek, Holešovský, Láska – T. Drobný, Sládek, Pokorný, Ulrich (65. Čábelka) – M. Mácha, M. Drobný.

Běrunice: K. Chrastný – Čížek, Zima, Brzák, Kříž (65. M. Černý) – L. Hála, M. Mašinda, Pecen, R. Černý – Vaňura, Pilař.

K. Lhota B – Chrást 2:5

Dymokury – Kostelní Lhota 3:6

Zápas hraný na velmi těžkém terénu zvládli lépe hostující fotbalisté. Sice to byli domácí hráči, kteří šli ve 24. minutě díky gólu Ježka do vedení, to bylo ale z jejich strany vše.

Hosté dobře kombinovali a hru stále zlepšovali. Mezi 30. a 45. minutou dali čtyři branky a rozhodli o své výhře.

Ve druhém poločase se šance střídaly na obou stranách. Domácí dvakrát snížili na rozdíl dvou branek, ale hosté vždy gól přidali a zápas měli pevně ve svých rukou. Hattrickem se blýsknul Michal Mácha. „Jako celek jsme podali jeden z lepších výkonů a jsem rád, že jsem hattrickem přispěl k důležitému vítězství,“ řekl po utkání šťastný střelec.

Branky: 55. a 80. Bubeník, 24. F. Ježek – 30, 43. a 82. M. Mácha, 32. Láska, 39. M. Drobný, 90. T. Drobný. Rozhodčí: Noll. ŽK: 2:2. Diváci: 83. Poločas: 1:4.

Dymokury: Volráb – Malý, M. Ježek, M. Malát, Kropáček (46. Machát) – Kopřiva, Křovina, Ollé, Š. Táborský (46. Topolčány) – O. Bubeník, F. Ježek (62. Gál).

Kostelní Lhota: J. Mácha – Andrle, Holešovský, Beránek, Láska – Janoušek (70. Čábelka), Sládek, Pokorný, T. Drobný - M. Mácha (80. Ulrich), M. Drobný.

Vykáň – Kostelní Lhota B 4:1

Kostelní Lhota – Krchleby 3:2

Tři body vystřílel domácím Michal Mácha, který dal všechny tři branky svého týmu. První dal v první půli, další dvě přidal po přestávce, když už hrál jeho tým bez vyloučeného Pokorného. Až potom se trefili také hosté, když dali dva góly, ten druhý v předposlední minutě.
Krchleby mě zklamaly, téměř netrefily branku. My jsme sehráli dobré utkání a měli jsme ho pod kontrolou,“ uvedl předseda Kostelní Lhoty Jaroslav Pavlík.
„Dostali jsme laciné branky. Z naší strany to nebylo nic dobrého, téměř jsme nevystřelili na bránu,“ řekl kouč Krchleb Milan Blažek.
Branky: 33., 58. a 63. M. Mácha – 80. Hůlka (z PK), 90. Drahokoupil. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 5:2. ČK: 52. Pokorný (KL). Diváci: 80. Poločas: 1:0.
K. Lhota: J. Mácha – Andrle, Beránek, Holešovský, Láska – Janoušek (38. Čábelka), Pokorný, Sládek, T. Drobný – M. Mácha, M. Drobný.
Krchleby: T. Drahokoupil – Z. Drahokoupil, Pulda, Maruška, Voborník – J. Kubík, Červinka, Ditrich (20. L. Hurych), Valíček – Rys (75. Osmanovič), Hůlka.

Střelci a brankáři

V této rubrice porovnáváme střelce fotbalového okresního přeboru.

17 - Müller (Milovice), 15Koula (Poříčany), 11 – J. Petráš (Milovice), M. Mácha (Kostelní Lhota), 10 – Král (Pátek), Hůlka (Krchleby), 9 – P. Petráš (Milovice), Z. Hradečný (Městec Králové), 8Štácha (Sadská B), Rozumný (Kounice), 7 – Svoboda (Kounice), F. Ježek (Dymokury), Vaňura (Běrunice), Milan Sporiš (Kostomlaty), 6 – Hrubý, M. Najmon (Hrubý Jeseník), Lugmajer (Sadská B), Bubeník (Dymokury), 5 – Hnízdo (Sadská B), Zalabák (Kostomlaty), R. Hurych (Hrubý Jeseník), M. Drobný (Kostelní Lhota), Bezděčný (Pátek), Beneš (Milovice), Kobera (Jíkev), 4 – Plecitý, Fiala (Milovice), Neagu (Kostomlaty), Bartheldy (Pátek), Valíček (Krchleby), Dudek (Jíkev).

V této rubrice porovnáváme brankáře fotbalového okresního přeboru, kteří vychytali čisté konto.

5 – Fišer (Milovice), Borecký (Rožďalovice B), 4 - Mojžíš (Městec Králové), 3J. Mácha (Kostelní Lhota), Touš (Kostomlaty), Pecka (Krchleby), 2 – L. Pulda (Hrubý Jeseník), Špígl (Rožďalovice B), Písecký (Kounice), 1 – K. Chrastný, Ouzký (Běrunice), J. Vaněk (Pátek), T. Drahokoupil (Krchleby), Hrůza (Kounice), M. Mašek (Sadská B), Prošek (Kostomlaty), Vymazal (Poříčany), Pekárek (Jíkev).